Działalność statutowa Fundacji w roku 2022

W roku 2023 Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej wspierała i promowała Uczelnię w następującej formie:

• pozyskiwanie środków finansowych na działania statutowe poprzez pozyskiwanie zleceń z zakresu budownictwa,
  • zorganizowanie kursu przygotowawczego z rysunku odręcznego dla kandydatów na studia na kierunek Architektura,
  • finansowanie zakupu projektorów do sal dydaktycznych na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej  na kwotę 7000 zł
  • finansowanie Konkursu Koła Naukowego Aedificatio – „Concetretne Wyzwanie.
  • finansowanie Międzynarodowych Warsztatów Doktoranckich 2022 (IIPhDW 2022).
  • finansowanie Studenckiego Koła Naukowego Malarstwa i Rysunku.
  • finansowanie zakupu dronów do pomiarów fotogrametrycznych dla Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Kwota dofinansowani 6 546,00 zł.
  • finansowanie wyjazdu studenckiego koła naukowego „SGRAFFITO” do Kłodzka i Srebrnej Góry w ramach warsztatów prowadzonych na terenie Twierdzy Kłodzko i Twierdzy Srebrna Góra.
  • finansowanie wyjazdu studenckiego koła naukowego „SGRAFFITO” do Fenestrelle w ramach warsztatów prowadzonych na terenie Twierdzy Fenestrelle.
  • finansowanie warsztatów naukowych dla studentów z Ukrainy „Ocena stanu i szacowanie zniszczeń wojennych obiektów zabytkowych w Ukrainie”.